Що краще обрати для захисту віконного скла: захисну плівку чи решітку?
Для того |, щоб вибрати для себе найкращий варіант треба звернути увагу на такі складові:
- безпека;
- зручність;
- зовнішній вигляд;
- монтаж.
Захисна плівка наноситься на склопакет, повністю покриває поверхню скла і краї плівки ховаються під штапік. Рівень безпеки приміщення залежить від того, яку товщину плівки Ви обрали:
- 300 мкм (броньована) запобігає крадіжці, розбиттю скла і проникненню в приміщення.
- 100 і 200 мкм не дає можливості при розбиванні розлітатися гострим уламкам скла в приміщенні.
Збільшити міцність скла можна застосувавши 2 шара плівки. Захисна плівка не схильна до горіння, тому перешкоджає поширенню вогню при пожежі.
Решітки встановлюють на вікна, враховуючи товщину прута, відстань між прутами і спосіб кріплення. Але навіть саму міцну і якісно встановлену решітку можна зрізати або зняти.
Крім того вона не збереже скло від розбиття, тому що через неї з легкістю може пролетіти камінь, пляшка або інший предмет. При цьому гострі уламки скла можуть поранити людей або тварин, які знаходяться в приміщенні. Також решітка не може стримувати дим і вогонь при пожежі.
Захисна плівка для скла може бути двох видів:
- прозора — не змінює зовнішній вигляд будівлі і не впливає на вид з вікна.
- комбінована — захищає приміщення від сторонніх очей і спекотного сонця, робить фасад будівлі більш сучасним.
Декоративна решітка може стати додатковою прикрасою зовні, але в любому випадку зіпсує вид з вікна.
Встановлення захисної плівки не займе багато часу, не потребує розбирання склопакету і не забруднює територію навколо вікна.
Встановлення решітки потребує кріплення до фасаду- це складний і довготривалий процес. Здійснити монтаж можна тільки при наявності професійного інструмента, досвіду і знань. Решітки, встановлені стаціонарно, не знімаються. Це може стати значною перешкодою при евакуації під час пожежі.